تلویزیون شهری چیست؟

یه نمایشگرهایی که برای محیط های بیرونی اجرا میشوند تلویزیون شهری یا تلویزیون اوتدور میگوییم. این نوع نمایشگرها ضدآب هستند و در مقابل گرما و سرما و گردو غبار مقاومت بالایی دارند و از آنجا که در معرض نور آفتاب قراردارند میبایست دارای شدت نور بالا باشند تا در روزها نیز تصویر واضحی ارائه دهند. امروزه هر مجتمع تجاری متوسط و بزرگ نیاز به یک نمایشگر بزرگ جهت تبلیغات و اطلاع رسانی دارد. با توجه به عمر بالا و شدت نور بسیار بالای این تلویزیون ها، استفاده آن در تمام دنیا روز به روز گسترش پیدا کرده است.

مستند ساخت تلویزیون های بزرگ

تفاوت تلویزیون شهری و تابلو روان تمام رنگ :

به نمایشگرهایی که استاندارد پخش فیلم را داشته باشند ، تلویزیون شهری میگوییم. مثلا استاندارد 16به 9 یا 4 به 3. ولی تابلوروان تمام رنگ معمولا خارج از این استانداردها میباشد. از لحاظ فنی و قطعات استفاده شده بین تلویزیون شهری و تابلوهای تمام رنگ تفاوتی وجود ندارد. ولی از آنجا که در تابلوهای تمام رنگ استاندارد نمایش فیلم رعایت نمی شود و در آنها نمی توان یک فیلم معمولی با ابعاد استاندارد را بدون دفورمه شدن نمایش داد قاعدتا نمی توان آنها را جزو دسته تلویزیون ها قرارداد. برای نمونه تابلوهای LED کنار زمین فوتبال یا سردر مغازه ها را نمیتوان تلویزیون نامید. ولی اسکوربوردی که در یک ورزشگاه نصب شده باشد یک تلویزیون شهری میگوییم.

باکس ( محفظه نمایشگر ) :

در تلویزیون های شهـــری و تابلو روان، باکــس نمایشگــر از اهمیت ویـــژه ای برخوردار است. برای بیشتر شــدن عمر نمایشگــر میبایست باکــس آن کاملا ضد آب، ضد زنگ (دارای رنگ کوره ای) و دارای تهــویه مناسب برای خــروج هوای داخل نمایشگر باشد.

شدت نور (cd/m2) :


به شدت نور نمایشگر در متر مربع گویند که برای نمایشگرهای بیرونی ( Outdoor) از 4000cd تا 8000cd و برای نمایشگــــرهای داخــلی (Indoor)  از 1000cd تا 1800cd متفاوت می باشد.

شدت نور تلویزیون شهری

برد کنترولر نمایشگر :

نمایشگرها برای نمایش فیلم و تصویر به بردی نیاز دارند که مانند کارت گرافیکی یک کامپیوتر عمل میکنند. این بردها در انواع آفلاین (Offline ) و آنلاین ( Online ) میباشند. بردهای آفلاین (Offline ) دارای حافظه داخلی میباشند ( حدودا 4 تا 8 گیگا بایت ) و بردهای آنلاین ( Online ) حافظه داخلی ندارند. این بردها باعث میشوند نمایشگر مانند یک مانیتور به یک کامپیوتر وابسته شود. معمولا برای نمایشگرهای بزرگ ( بزرگتر از 4 متر مربع )از برد آنلاین استفاده میشود. زیرا نمایشگر های بزرگ به واسطه ی وسعت تصویر نیاز به حافظه زیادی دارند که بردهای کنترلر آفلاین دارای محدودیت حافظه و پردازنده میباشند. ضمن اینکه در بردهای آنلاین امکان نمایش زنده تصاویر دریافتی از دوربین ها یا تلویزیون یا سایر ورودی ها وجود دارد. در صورتی که در بردهای آفلاین این امکان وجود ندارد. برای سوئیچ کردن بین ورودی های مختلف به تلویزیون های آنلاین از دستگاهی به نام ویدئوپروسسور استفاده میشود.

تفاوت برد کنترولر آفلاین و آنلاین را در اینجا بخوانید.

قیمت :

نمایشگرها با توجه به کیفیت تصویر و سایر امکانات دارای طیف قیمتی مختلفی میباشند. قیمت حدودی برای هر متر مربع از 20 تا 50 میلیون تومان متفاوت است.

گروه مهندسی نورگستران بیش از 50 نمایشگر شهری بزرگ و صدها نمایشگر شهری متوسط در سطح کشور اجرا کرده است. ما مشتاقانه آماده ی همکاری با تمام مجموعه ها و ارگان ها هستیم. تلویزیون ها ی نورگستران با ضمانت نامه معتبر کتبی ارائه میشوند.

***مشتری گرامی ؛ شما بهترین مُبلِّغ ما خواهید بود***