آموزش

آموزش کانفیگ تلویزیون شهری

برد کنترولر c10 تلویزیون شهری

آموزش کانفیگ بردهای کنترولر هویدو در تلویزیون شهری

این آموزش، روش کانفیگ کردن کنترلرهای تلویزیون شهری شرکت هویدو (A601 A602 A603 A30 A30 C10 C15 C16 C30 C35 C36 D10 D15 D16 D30,D35 D36 و… ) برای ماژول های تمام رنگی DIP و SMD را شامل می شود. با فراگرفتن این آموزش شما میتوانید تقریبا تمام بردهای کنترلر تلویزیون شهری را با ماژول های مختلف کانفیگ کنید. ممکن است تفاوت ظاهری کوچکی در نرم افزار های مختلف بردهای کنترلر تلویزیون شهری وجود داشته باشد ولی کانفیگ همگی آن ها با هم شباهت زیادی دارند که با این آموزش اصول اساسی آن را یاد میگیرید.
منظور از کانفیگ کردن این است که کنترلر را با ماژول مورد نظرمان تنظیم کنیم تا کنترلر بتواند به درستی دستورات (تصویر) را به ماژول تلویزیون شهری ارسال کند.
ما در این آموزش کانفیگ برد C10 را بر روی ماژول P10 3in1 انجام میدهیم.

اتصال ماژول، برد و پاور به یکدیگر در تلویزیون شهری

برای شروع آموزش کانفیگ ابتدا یک کنترلر را به صورت صحیح (و در صورت لزوم با استفاده از هاب مناسب) به یک ماژول متصل نمایید. پورت شبکه کنترلر را نیز از طریق کارت شبکه، به کامپیوتر خود متصل نمایید. مطابق تصویر .

آموزش کانفیگ برد تلویزیون شهری

دانلود و نصب نرم افزار HD-Player

در این قسمت از آموزش باید نرم افزار مربوط به بردهای هویدو را نصب کنیم. برای این منظور ابتدا آخرین نسخه برنامه ی HDPlayer را از اینجا دانلود نمایید.

HdPlayer نرم افزاری برای مدیریت محتوا و کانفیگ کنترلر تابلوهای رنگی و تلویزیون شهری هایی که از برد های هویدو استفاده کرده اند، است.
نرم افزار HD Player را روی سیستم خود نصب نموده و برنامه را باز کنید.

آیکون نرم افزار HDplayer

تنظیمات اولیه

از منوی فایل گزینه New را انتخاب کنید و در پنجره ای که باز می شود نوع کارت کنترلر مورد استفاده خود را انتخاب نمایید ( در این آموزش، C10 )
طول و عرض نمایشگر را به صورت پیکسلی وارد نمایید و روی OK کلیک کنید. ( در اینجا چون نمایشگر از یک ماژول P10 3in1 16×32 تشکیل شده است. بنابر این طول و عرض نمایشگر را 16 و 32 وارد میکنیم )

نرم افزار HDplayer تنظیمات صفحه

آپگرید کردن برد کنترلر

از منوی Control گزینه Frimware Updating را انتخاب کنید.

آپگرید کنترولر هویدو

کلمه عبور را 168 وارد کنید و روی OK کلیک نمایید.
در پنجره ای که باز می شود، نسخه فریمور کنترلر و نسخه نرم افزار HD Player شما درج شده است. در صورتیکه نسخه فریم ورک کنترلر شما از نرم افزار مورد استفاده پایین تر است، با کلیک روی دکمه Frimware Updating، فریمور کنترلر خود را به روز نمایید.

رمز نرم افزار hdplayer

شروع کانفیگ کنترلر تلویزیون شهری

از منوی Setting گزینه Hardware Setting را انتخاب و کلمه عبور 168 را وارد کنید.
در پنجره Hardware Setting، روی Smart Setting کلیک کنید.

صفحه تنظیمات نرم افزار Hd player

در پنجره basic screen در قسمت screen type گزینه full color را انتخاب نمایید. البته اگر ماژول شما تکرنگ یا دو رنگ است باید گزینه Single And Double را انتخاب کنید.

در قسمت module information عرض پیکسلی ماژول را وارد میکنیم. در اینجا 32 وارد میکنیم و Next را میزنیم.

صفحه کانفیگ نرم افزار hd player

مشخص کردن پلاریته ماژول

پنجره Data Polarity Setting باز می شود. در این پنجره، گزینه های A و B را انتخاب نمایید.
به وضعیت ماژول دقت کنید (ماژولی که به کنترلر متصل نموده و در حال کانفیگ آن هستید)
 در صورتیکه در حالت A ماژول روشن است گزینه ی …A is white و در صورتیکه در حالت A ماژول خاموش است گزینه ی …A is black را انتخاب نمایید. سپس روی Next کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید. 

کانفیگ تلویزیون شهری برد C10

در این پنجره نیز یکی از حالت های A و B را انتخاب و به وضعیت ماژول دقت کنید. چنانچه در حالت A ماژول پرنور و در حالت B کم نور است گزینه A is brighter than B را انتخاب کنید و اگر در حالت B ماژول پرنور و در حالت A کم نور است گزینه B is brighter than A را انتخاب فرمایید. در صورتی که وضعیت ماژول در هر دو حالت مشابه است و با انتخاب حالت های A و B تغییری در نور ماژول رخ نمی دهد گزینه Not Change را انتخاب کنید و Next بزنید.

تنظیم برد C10 برای ماژول تلویزیون شهری

تنظیم رنگ ها

در این پنجره حالت های مختلف (State A, State B, State C, State D) را انتخاب نمایید و بررسی نمایید که در هر حالت، ماژول به رنگ مرتبط به آن حالت در آید. 
بعنوان مثال بررسی نمایید زمانیکه State A را انتخاب کرده اید، ماژول به رنگ قرمز روشن شده است یا خیر. در صورت درست بودن رنگ، حالت های State B State C State D را نیز بررسی کنید و در صورت مغایرت رنگ، به صورت دستی رنگ صحیح که روی ماژول روشن شده است را انتخاب کنید.
پس از اتمام این مرحله روی Next کلیک کنید.

تنظیم رنگ در کانفیگ برد کنترولر

تعیین اسکن ماژول

تعداد خطوطی که روی ماژول روشن است را انتخاب و Next را بزنید.
در این ماژول 8 سطر از 16 سطر ماژول روشن شد، بنابراین عدد 8 انتخاب شده است.

کانفیگ برد کنترولر تلویزیون شهری هویدو

در این مرحله نیز مجددا تعداد خطوطی که روی ماژول روشن است را انتخاب و Next را بزنید.

کانفیگ برد هویدو

مشخص کردن چیدمان پیکسلی ماژول

در این پنجره بخشی از ماژول خود را به صورت جدول مشاهده می کنید. یکی از پیکسل های روی ماژول شما در حال چشمک زدن است. محل آن را روی جدول مشخص نمایید.

تنظیمات برد کنترولر تلویزیون شهری

پیکسل دیگری روی ماژول روشن خواهد شد. محل دومین پیکسل چشمک زن را نیز با کلیک کردن در جدول مشخص نمایید.

به همین ترتیب با روشن شدن هر پیکسل روی ماژول، خانه ی مرتبط به آن پیکسل را در جدول انتخاب نمایید تا زمانیکه کل ماژول روشن شود. در هر مرحله چنانچه روی سلول اشتباه کلیک کردید با استفاده از گزینه ی Undo (بالای جدول) یک مرحله به عقب برگشته و تصحیح نمایید.

کانفیگ برد کنترولر C10

پایان کار کانفیگ تلویزیون شهری

پس از روشن شدن تمامی پیکسل ها خطوط موربی بر روی ماژول شروع به حرکت می کند. در صورتیکه حرکت خطوط به صورت منظم و پیوسته است، روی Yes کلیک کنید. در غیر اینصورت ممکن است مرحله روشن شدن پیکسل ها را به درستی انجام نداده باشید که با بازگشت به مرحله قبل و انتخاب صحیح پیکسل ها می توانید این مرحله را با موفقیت به پایان برسانید.
مشاهده خطوط مورب منظم روی ماژول به معنای اتمام عمل کانفیگ می باشد. می توانید با استفاده از گزینه Save فایل کانفیگ را ذخیره نمایید تا در آینده در صورت لزوم بتوانید از طریق گزینه Load، فایل کانفیگ را فراخوانی کنید. دقت نمایید شما کنترلر و ماژول فعلی خود که در حال حاضر به کامپیوتر متصل نمودید را کانفیگ کرده اید. بنابر این نمی توانید برای نوع دیگری از ماژول یا کنترلر از این فایل استفاده کنید و می بایست در صورت تغییر نوع قطعات، مجددا عمل کانفیگ کردن را انجام دهید و با نام مناسب ذخیره نمایید. 

کانفیگ ماژول تلویزیون شهری


در اینجا میتوانید ویدئو این آموزش را مشاهده کنید