مقالات

ویدئوپروسسور چیست و کاربرد آن در تلویزیون های شهری

ویدئوپروسسور

ویدئوپروسسور چیست؟

در این مقاله قصد داریم توضیحی اجمالی در مورد ویدئوپروسسور و کاربرد آن در تلویزیون شهری یا نمایشگرهای بزرگ دات پیچ ارائه دهیم.

در مقالات قبلی در مورد بردهای آنلاین و آفلاین و تفاوت آن ها توضیحاتی دادیم. اغلب نمایشگرهای بزرگ یا نسبتا بزرگ از بردهای آنلاین جهت انتقال تصویر به نمایشگر استفاده میکنند. یکی از دستگاه هایی که امکان انتقال تصویر به صورت آنلاین ( همزمان ) به نمایشگر را فراهم میکند ، ویدئوپروسسر است. این دستگاه با توجه به امکاناتی که دارد کار مدیریت پخش تصویر را برای اپراتور نمایشگرها راحت تر میکند.

ویدئوپروسسور

امکانات ویدئو پروسسور

از امکانات ویدئو پروسسور میتوان به سوئیچ کردن بین ورودی های مختلف متصل به آن نام برد. در پشت این دستگاه پورت های ورودی مختلف از جمله HDMI – VGA – DVI – USB و… وجود دارد. از طریق دکمه های تعبیه شده در جلوی این دستگاه میتوان بین پورت های مختلف سوئئچ کرد.

امکان تطبیق رزولیشن ورودی به ویدئوپروسسور با رزولیشن نمایشگر را میتوان مهمترین ویژگی این دستگاه دانست. این امکان باعث میشود تمام صفحه دستکتاپ لپتاپ را در نمایشگر دید حتی با وجود تفاوت رزولیشن وردوی با رزولیشن نمایشگر.

امکان فریز کردن تصویر : با فعال کردن این گزینه میتوانید از نمایش فعالیت هایی که درون دسکتاپ در حال انجام هستید موقتا جلوگیری کنید و پس از آماده شدن تصویر یا فیلم مورد نیاز ، با غیر فعال کردن گزینه فریز تصویر دوباره به نمایشگر منتقل شود.

تنظیم شدت نور نمایشگر ، کنتراست تصویر و…. از امکانات دیگر این دستگاه است.

برای خرید اینجا را کلیک کنید

پشت ویدئوپروسسور

در این ویدئو میتوانید کاربرد دستگاه ویدئوپروسسور را به صورت واضح تری مشاهده بفرمایید.

یا در کانال آپارات نورگستران ببینید.

پست های مرتبط